Parfüm Önerisi

Gönderen usoc 29/10/2018 0 Mesajlar

Parfüm önerisine mi ihtiyacınız var? Hangi parfümü seçeceğinize karar veremiyorsanız öncelikle size parfüm hakkında bazı bilgiler verelim.

 

Her insanın koku algısı birbirinden farklıdır. Bu durum bünyenizle ilgili olduğu kadar, duygu ve hatıralarınızla da ilgilidir. Ancak en büyük etkenlerden biri çevre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bulunduğunuz ortam genelde temiz açık bir hava ise koku algınız daha güçlü olacaktır. Kentin kirli havası, çevreden yayılan karmaşık kokular kullandığınız parfümün etkisinin kalıcı olmadığını hissetmenize neden olabilir.

 

Parfüm, üç farklı katmandan oluşur. Dip nota, orta nota ve üst nota. Her birinde bir ya da birden fazla esans bulunmaktadır. Bu notalarda kullanılan esansların birbirine uyumu ve hangi esansın ne kadar kullanılacağı parfümün formülünü belirler. Sonsuz sayıda olasılık vardır.

 

Üst nota, parfümü kullandığınızda ilk dikkati çeken notadır. Zaman geçtikçe, dakikalar sonra orta ve dip notalar hissedilmeye başlar. Dip nota parfümün kalıcılık etkisini oluşturan esanslardan oluşur ve parfümün etkisi azaldıkça geriye kalan kokudur.

 

Bu sıralamaya göre nasıl bir parfüm istediğinze karar verebilirsiniz. Öncelikle kendinize yakışacağını düşündüğünüz esansa karar verebilir, daha sonra bu esansı içeren notalara göz atabilirsiniz. Web sitemizin üst tarafında bulunan "Aradığınız kokuyu yazınız" arama bölümünden istediğiniz esansın adını yazabilirsiniz. Arama sonuçları size bu esansın yer aldığı notalara sahip parfümleri sıralayacaktır. Dilerseniz bunlara göz atıp kendi seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Arama bölümü sizin için özel geliştirilmiştir. Aradığınız kokuyla ilgili aklınıza gelen kelimeyi yazınız. Eğer aradığınız koku ürün yelpazemizde yer alıyor veya benzer bir içeriğe sahipse size sonuç gösterecektir.

 

Tüm bunları denemek yerine, parfüm önerisi için bize eposta ile mesaj da gönderebilirsiniz. Mesai saatleri içinde şubedeki uzman arkadaşlarımız da size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

 

Bir dünya markası olan ve çalışma alanını günden güne geliştiren Uso Cosmetis sizleri mutlu edecek ürün ve hizmeti sunabilmek için çalışmaktan mutluluk duymaktadır.

 

---- ÖRNEK 1 ----


Aradığınız kokuyu yazınız ( İsim, içerik..)

 

 

---- ÖRNEK 2 ----

Özellikleri kontrol ediniz

 

---- ÖRNEK 3 ----

Örnek